d0gs.1s.lv

 

Angļu buldogs


Pirmoreiz angļu buldogs kā stabila, īpaša šķirne minēta 1631. gadā un kopā tā laika mazpamazām nostiprinājies par atzītu angļu nacionālo suni. Cēlies tas no angļu mastifa, kura senči savā laikā Anglijā ievesti no Normandijas, no tā jau pirms vairākiem gadsimtiem izselekcionēts zemāka auguma cīņas suns. Mūsdienās šo šķirni sen vairs nelaiž cīņas arēnā, tas kļuvis par lutinātu un lolotu mājas suni.

 

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 596x

Lasīt tālāk.


Aļaskas malamuts


Šī Latvijā arvien populārākā šķirne savu nosaukumu ieguvusi no kādas eskimosu cilts - malamutiem. Šī cilts bijusi jau izsenis pazīstama ar saviem skaistajiem, izturīgajiem, darbīgajiem suņiem. Suņi izmantoti galvenokārt iedzīves un kravu pārvadāšanai, turklāt darījuši to ne tikai, velkot kamanu pajūgus, bet arī pārnēsājot kravu uz muguras.
 

Malamutiem ir saglabājies bara instinkts, kas reizēm var izpausties agresijā pret citiem suņiem. Pret cilvēku šis suns ir draudzīgs un uzticīgs, pieķeras ne tikai savam saimniekam, bet arī citiem cilvēkiem, tādēļ tas ir maz piemērots sarga pienākumu pildīšanai. Suns pieskaitāms pie lielajiem - augums 58-71 cm, svars 39-57 kg. Malamutiem nepieciešamas biežas fiziskās nodarbības. ASV, Kanādā un dažās citos Ziemeļu reģionos šie suņi piedalās kamanu pajūgu vilkšanas sacensībās, lai gan ir lēnāki par citiem pajūgu suņiem. Vislabāk savus spēkus apliecina garajās distancēs, kur nepieciešama liela izturība. Labi jūtas barā. Saprātīgajiem un kustīgajiem malamutiem nepieciešams ciešs kontakts ar cilvēkiem, pievēršot lielu uzmanību nodarbībām brīvā dabā. Pienācīgi nenodarbināta malamuta uzvedība krasi mainās, radot apgrūtinājumu tā turēšanā. Nav piemērots suns pilsētas dzīvoklim.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 622x

Lasīt tālāk.


Amerikāņu buldogs


Amerikāņu buldogs - atlētiski veidots suns, ar lielisku tempermentu, kam piemīt liels spēks, morāla noturība, veiklība un pārliecība ar kādu apveltītas retas mūsdienu suņu šķirnes. Amerikāņu buldogs ir universāls suns, ļoti viegli padodas dresūrai. Citu suņu barā amerikāņu buldogs būs bara vadonis, bet tajā pašā laikā sadzīvos ar viņiem draudzīgi. Šiem suņiem ļoti patīk spēlēties ar bērniem, nav rets tāds skats, ka pēc ilgas spēlēšanās bērns ir aizmidzis un par spilvenu izmanto masīvo suņa ķermeni. Amerikāņu buldogs ir ārkārtīgi jūtīgi pret saimnieka vēlmēm un prasībām, tie ir lieliski miesasargi, kas aizstāv gan saimnieku, gan viņa īpašumu. Amerikāņu buldoga psihe ir ļoti noturīga, viņu nedrīkst jaukt ar pilnīgi atšķirīgām šķirnēm - pibulterjeru, amerikāņu Stafordšīras terjeru u.c.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 581x

Lasīt tālāk.


Amerikāņu eskimosu špics


Dekoratīva ziemeļu suņu šķirne. Amerikāņu eskimosu špics tika iegūts 19. gadsimta beigās, šķirnes veidošanai izmantojot vācu baltos špicus. Patlaban sastopamas vairākas amerikāņu eskimosu špicu variācijas. Šķirne ļoti populāra ASV, kaut gan suņu izstādēs tiek pārstāvēta ļoti reti. Eiropā lielāku popularitāti ir iemantojuši pomerāņu un miniatūrie vācu špici, kuri redzami atšķiras no amerikāņu eskimosu špica.
 
...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 621x

Lasīt tālāk.


AkitaA


Akitas ir pietiekoši lieli dzīvnieki. Bet vēl iespaidīgākas nekā viņu lielums ir viņu unikālas formas. Raksturīga ir masīva galva, kuru līdzsvaro tik pat masīva aste.
Komentāri (0)   |   Skatīts: 612x


Krievu toiterjers


Šķirnes raksturojums- krievu toiterjers ir viens no „toy” šķirnes suņiem, tā ir ļoti neparasta izskata suņu šķirne, viena no vismazākajām šķirnēm pasaulēm. Suņi var būt gan garspalvaini, gan īsspalvaini. Īsspalvainais tojterjers atgādina miniatūru stirniņu - tam ir garas kājas, spēcīgs ķermenis, garš kakls un maza galviņa ar lielām, stāvošām trīsstūra formas ausīm, mazu purniņu un gudrām, platām acīm. Garspalvainais krievu tojterjers, saukts arī par Maskavas garspalvaino tojterjeru, ir īsspalvainā tojterjera kopija, un to vienīgā atšķirība ir garspalvainās varietātes bagātīgi apmatotās ausis. Kad jūs šo sunīti pamanīsiet, jūs būsiet ļoti pārsteigti, mazais suņa ķermenītis ir klāts ar īsu spalvu un milzīgās, apmatotās ausis suni padara līdzīgu taurenim. Jūs nekad nebūsiet redzējis neko tamlīdzīgu. Abas šķirnes varietātes var tikt krustotas savā starpā un vienā metienā būs gan garspalvaini, gan īsspalvaini kucēni. Īsspalvaino tojterjeru pāris var radīt garspalvainus pēcnācējus (kā tas ir bijis jau kopš šķirnes rašanās brīža), taču garspalvaino suņu krustošanas rezultātā nekad nepiedzims īsspalvaini kucēni. Krievu tojterjera izstāžu tipa suņiem populārākās apmatojuma krāsa ir melns ar brūnu, sarkana (visos krasas toņos) un sabuļa krāsa gan īsspalvainajiem, gan garspalvainajiem suņiem. Ļoti liels retums, īpaši garspalvaino suņu starpā, ir krāsojums- brūns ar gaišākām atzīmēm un zils ar gaišākām atzīmēm. Pieļauj (taču nav vēlams) baltas krāsas atzīmes uz krūtīm un kāju pirkstiem, kā arī dzīvnieks drīkst būt pilnīgi vienkrāsains - melns, zils vai brūns, taču ne ruds. Protams, tas nebūt nenozīmē, ka rudas krāsas suns būs nekvalitatīvs, taču krāsas dēļ tas nevarēs piedalīties izstādēs. Baltas krāsas suņi tiek diskvalificēti. Tojterjeram ir maza galva, un mazs deguns melnā krāsā vai krāsā, kas atbilst apmatojuma krāsojumam. Piere ir diezgan augsta, taču nav pārāk plata, vaigu kaulu platums nedrīkst pārsniegt pieres augstumu. Purna daļa ir nedaudz ieslīpa, un nepārsniedz pieres daļas garumu. Lūpas ir plānas, mazas un cieši sakļautas tumšā vai atbilstošā suņa apmatojumam krāsā. Zobi ir mazi un balti, sakļaujas šķērveida sakodienā, 6 priekšzobi augšžoklī un apakšžoklī būtu vēlami. Acis ir diezgan lielas, apaļas, tumšas, nedaudz izvirzītas uz āru, novietotas vidēji tālu viena otras. Acu plakstiņi ir tumši, cieši sakļauti. Kakls ir slīps, garš, augsts, nedaudz ieliekts. Krūtis ir dziļas, ne pārāk platas, radot ovālu formu. Aste tiek nogriezta, atstājot tikai 2-3 astes skriemeļus un tiek turēta augstu pacelta. Valstīs, kurās astes apgriešana ir aizliegta, tā var tikt atstāta dabīgajā garumā, sunim tā jātur nedaudz augstāk par muguras līniju un vēlams ieliekti.
...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1084x

Lasīt tālāk.


Jorkšīras terjers


Šķirnes apraksts - Jorkšīras terjers izceļas ar sevišķi garu, zīdainu apmatojumu tēraudzilā krāsā uz ķermeņa un astes un zeltaini rudā krāsā uz galvas. Jorkšīras terjeram ir plakana, taisnstūra formas galva, vidēja garuma purns, melns degungals, pareizs sakodiens un zobi. Acīm piemīt izteikti dzīvīga izteiksme, ausis V-formas, stāvošas. Kājas taisnas, ķepas apaļas, nagiem jābūt melniem. Galvas apmatojums ir tik garš, ka nepieciešams to atsiet ar lenti, lai tas netraucētu sunim ēst un redzēt. Ja suns netiek izstādīts, apmatojumu mēdz arī īsi apgriezt.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 851x

Lasīt tālāk.


Samojeds


Samojeds ir cēlies no cilvēka vissenāk pieradinātajiem suņiem, kuru senči bija senie kūdras suņi. Domājams, ka šķirnes pamatā ir suņi, kas kā nartu vilcēji ieradās Arktikā kopā ar pētniekiem. Šķirni izveidoja klejojošās samojedu ciltis, kas apdzīvoja apgabalus starp Eiropu un Āziju. Suņi izpildīja dažādus pienākumus - vilka kamanas, pārvadāja kravas, apsargāja ziemeļbriežu ganāmpulkus, kā arī piedalījās medībās.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 615x

Lasīt tālāk.


Rotveilers


Vēl viena Vācijā cēlusies un izaudzēta dienesta suņu šķirne. Pēc eksterjera rotveilers pieskaitāms Šveices ganusuņu grupai. Arī savā dzimtenē - Rotveilas pilsētā, kas atrodas Vācijas plaši attīstītas lopkopības apvidū, šos suņus izmantoja ganāmpulku apsargāšanai, gan pārdzīšanai no vienas ganību vietas uz otru, gan arī par pavadoni lopu tirgotājiem un miesniekiem viņu darba gaitās pa lauku ciemiem. Ne velti tos dažuviet dēvēja par miesnieku suņiem. Kad laika gaitā šie amati panīka un vairs nebija pārdzenamo ganāmpulku, beidzās arī vajadzība pēc pavadoņsuņiem, un ap 19.-20. gadsimtu miju šķirni bezmaz varēja uzskatīt par izmirušu. Tikai iepriekšējā gadsimtā tika atklātas rotveileru izcilās dienesta suņu spējas.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 559x

Lasīt tālāk.


Punduršpics


Punduršpics ir vismazākais špicu grupas pārstāvis. Punduršpics pieder primitīvo suņu šķirņu grupai.
Špici tiek uzskatīti par senākajām, laika gaitā vismazāk pārveidotajām suņu šķirnēm.

Punduršpics, saukts arī par Pomerānijas špicu, augumā ir pats mazākais starp špiciem. Nedaudz lielāks ir vācu mazais špics - to augumā pārspēj vidējais špics, bet par vidējo špicu lielāks ir kēshunds jeb vilku špics. Šī pūkainīša apbrīnojamais skaistums savienojas ar asu prātu un bezgalīgu uzticību saimniekam. Neviens cilvēks, pat tāds, kuram suņi ir pilnīgi vienaldzīgi, nepaies garām punduršpicam bez mīļa smaida.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 742x

Lasīt tālāk.



Lapa | [1] 2 [3] |